Jeśli wystąpiły problemy z połączeniem lub nie możesz uzyskać dostępu do transmisji - zadzwoń na infolinię:

+48 787 679 988 (czynny w dniu wydarzenia)

Szanowni Państwo,

Każdego roku w listopadzie spotykamy się z Państwem, aby przybliżyć Państwu informacje na temat różnych chorób endokrynologicznych. Nasze spotkanie koncentruje się wokół Światowego Dnia Nowotworów Neuroendokrynnych (NET), który przypada na 10. listopada. Temat nowotworów neuroendokrynnych jest tematem przewodnim wszystkich naszych wykładów. Wynika to z bardzo zdradliwego przebiegu tych nowotworów i stale niewystarczającej wiedzy naszego środowiska, która przekłada się na przedłużającą się diagnostykę. Wszelkie dane dotyczące epidemiologii NET są zatrważające. Okazuje się, że pacjenci z NET przed postawieniem właściwego rozpoznania korzystali z porad 4-5 różnych specjalistów, a średni czas do postawienia rozpoznania zajmuje 5-7 lat. Z tego powodu jako Ośrodek zajmujący się prowadzeniem pacjentów z tym typem nowotworu, chcielibyśmy podzielić się z Państwem naszym doświadczeniem, zwrócić uwagę na różne aspekty, które mogłyby w przyszłości przyspieszyć diagnostykę tej grupy pacjentów, a jest to niezwykle ważne, gdyż pierwsze kroki nasz pacjent może skierować zarówno do swojego lekarza pierwszego kontaktu, jak i do kardiologa, reumatologa, diabetologa, ginekologa czy dermatologa. Podczas konferencji będzie również możliwość usłyszenia tego co o swojej chorobie mówią pacjenci, gdyż ich głos jest bardzo ważny w procesie leczenia. 

Ale nie tylko o nowotworach neuroendokrynnych będziemy mówić podczas tej edycji naszego spotkania. Jak każdego roku, wychodząc naprzeciw różnym Państwa prośbom chcielibyśmy przedstawić również inne problemy endokrynologiczne, z którymi przede wszystkim spotykają się lekarze pierwszego kontaktu, z uwzględnieniem tego co w endokrynologii pojawiło się w ostatnim czasie.

Nasi wykładowcy to osoby, pracujące w Klinice Endokrynologii SU, nauczyciele akademiccy, osoby zajmujące się na co dzień pracą z pacjentami z nowotworami neuroendokrynnymi, rakiem tarczycy, ale także osoby zajmujące się diagnostyką obrazową z wykorzystaniem narzędzi medycyny nuklearnej.

W tym roku, to już 8 edycja naszego spotkania, po raz czwarty odbywająca się na platformie internetowej. Mamy nadzieję, że program, który dla Państwa przygotowaliśmy spotka się z Państwa zainteresowaniem, a poruszane tematy pomogą Państwu w codziennej opiece nad pacjentami. Tworząc program spotkania staramy się, aby każdy z Państwa znalazł w nim coś dla siebie, by przekazywane informacje odpowiadały na wszelkie Państwa wątpliwości. Możliwość spotkań z pacjentami, którzy przedstawiają swoje własne historie zwraca uwagę na kolejny aspekt, jakże ważnego w procesie terapeutycznym, głosu samego pacjenta, a jednocześnie nie są one tylko przedstawieniem przypadku klinicznego. Mając na uwadze poprzednie edycje naszego spotkania, atmosferę przyjaźni i wzajemnej życzliwości, przy dawce skompensowanej wiedzy serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji naszej konferencji, którą tworzymy z uwzględnieniem wszystkich Państwa podpowiedzi.

Do zobaczenia 18.11.2023

 

        

    

Prof. dr. hab. Anna Sowa-Staszczak, 

   

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu naukowo-szkoleniowym (NET) dla lekarzy rodzinnych, endokrynologów, internistów, gastrologów a także zainteresowanych lekarzy innych specjalizacji na temat guzów endokrynnych i innych chorób endokrynologicznych w ramach Światowego Dnia Guzów Neuroendokrynnych.

Kierownik programowy i naukowy:    
Prof. dr. hab. Alicja Hubalewska-Dydejczyk
Prof. dr. hab. Anna Sowa-Staszczak, 

 
Organizator: Jordan Group, ul. Gęsia 8, 31-535 Kraków

    Biuro Kongresów JORDAN
    ul. Sobieskiego 22/2, 31-136 Kraków

    anna.kasprzyk@jordan.pl
    tel. +48 785 061 120,  + 48 12 341 61 62,  + 48 12 341 61 64
   
Formuła konferencji: online

W ramach szkolenia zaplanowano wykłady merytoryczne 

Zapraszamy do rejestracji: https://net.jordan.pl/pl/rejestracja

Wstępny program: https://net.jordan.pl/pl/program